Tous les produits
-
lumière menée de point
-
Source lumineuse de point LED
-
Écran de maillage à LED flexible
-
Rideau en maille à LED
-
Lumières LED
-
Pixel de la place LED
-
Lampe LED de divertissement
-
Lumière LED de Pixel
-
module léger mené
-
Lumière de bande menée
-
Alimentation d'énergie imperméable de LED
-
Écran à film transparent à LED
-
Écran de grille à LED
-
bandes linéaires menées d'éclairage
-
projecteur mené
-
downlights menés
-
Feu de train à LED
-
Danielvotre alimentation d'énergie sont vraiment bonne, je voudrais établir une coopération à long terme avec votre société. -
ÉlégantJ'aime vos lumières de pixel, et mercis de vous ayant le bon ingénieur pour faire l'animation. Gardez dessus -
ShallyAvant qu'acheté une paire de bottes carrées semblables de tête, winterappearance est très haute, parce qu'il est trop bon d'assortir, maintenant porté, des bottes d'achat mettra un tel style en phase, ceci des WI… -
ShatyAvant qu'acheté une paire de bottes carrées semblables de tête, winterappearance est très haute, parce qu'il est trop bon d'assortir, maintenant porté, des bottes d'achat mettra un tel style en phase, ceci des WI…
19.83mm 5V SMD5050 IP67 0.4W Waterproof LED Point Light Flexible 120 Beam Angle PC Material Lighting
| Lieu d'origine | 2,5 mm |
|---|---|
| Nom de marque | Miracle Bean |
| Certification | CE FCC ROHS |
| Numéro de modèle | G2001P05 |
| Quantité de commande min | 1000 |
| Prix | negotiate |
| Détails d'emballage | carton ou bois |
| Délai de livraison | 3-15 jours |
| Conditions de paiement | T/T, Union occidentale |
| Capacité d'approvisionnement | 50000 pièces par mois |
Détails sur le produit
| Nom de marque | Miracle Bean | Type d'article | Source lumineuse point |
|---|---|---|---|
| Angle de vision | 120 | Température de stockage | -20-60° |
| Pouvoir | 0.4W | Source lumineuse | DIRIGÉ |
| Contrôle | DMX512 | Taille | 19,83 mm |
| Étanche | IP67 | Votlage | DC5V |
| Mettre en évidence | Lumière de point LED imperméable à l'eau de 5 V,Éclairage LED flexible SMD5050,Lumière à angle de faisceau 120° en matériau PC |
||
Description de produit
19.83mm 5V SMD5050 IP67 0.4W Waterproof LED Point Light Flexible 120 Beam Angle PC Material Lighting
High-performance waterproof LED point light featuring SMD5050 technology with wide 120° beam angle and durable PC material construction.
Product Specifications
| Model Name | G2001P05 |
| Size | 19.83mm |
| Power | 0.4W |
| Work Voltage | DC5V |
| Color | RGBW |
| Operating Temperature | -20℃ to 60℃ |
| Storage Temperature | -20℃ to 60℃ |
| Wire Rod | Waterproof |
| Warranty | 2 Years |
| Protection | IP67 |
| Viewing Angle | 120° |
| Body Material | PC |
| Lifespan | 30000h |
Company Advantages
- Over 20 years of industry experience
- More than 100 long-term foreign customers with 3+ years of cooperation
- Small MOQ to facilitate gradual business development
- 3-year warranty with prompt replacement of defective products
- Direct problem-solving approach for customer support
Our Services
- 24-hour response time for all inquiries
- Fluent English communication support
- OEM & ODM services available
- Distributorship opportunities for unique designs and current models
- Protection of sales areas, design ideas, and private information
- Lifelong warranty support
- Fast delivery: Stock available for samples and standard orders (7 working days), OEM/ODM orders within 15 working days
Frequently Asked Questions
Is it OK to print my logo on LED light product?
Yes. Please inform us formally before our production and confirm the design firstly based on our sample.
Can I have a sample order for LED light?
Yes, we welcome sample order to test and check quality. Mixed samples are acceptable.
Do you have any MOQ limit for LED light order?
Low MOQ, 1pcs for sample checking is available.
What about the lead time?
Sample needs 1-3 days, mass production time needs 1-2 weeks.
How to proceed an order for LED light?
- Firstly let us know your requirements or application.
- Secondly We quote according to your requirements or our suggestions.
- Thirdly customer confirms the samples and places deposit for formal order.
- Fourthly We arrange the production.
How do you ship the goods and how long does it take to arrive?
We usually ship by DHL, UPS, FedEx or TNT. It usually takes 3-7 days to arrive. Airline and sea shipping also optional.
Product Images
produits recommandés

