Tous les produits
-
lumière menée de point
-
Source lumineuse de point LED
-
Écran de maillage à LED flexible
-
Rideau en maille à LED
-
Lumières LED
-
Pixel de la place LED
-
Lampe LED de divertissement
-
Lumière LED de Pixel
-
module léger mené
-
Lumière de bande menée
-
Alimentation d'énergie imperméable de LED
-
Écran à film transparent à LED
-
Écran de grille à LED
-
bandes linéaires menées d'éclairage
-
projecteur mené
-
downlights menés
-
Feu de train à LED
-
Danielvotre alimentation d'énergie sont vraiment bonne, je voudrais établir une coopération à long terme avec votre société. -
ÉlégantJ'aime vos lumières de pixel, et mercis de vous ayant le bon ingénieur pour faire l'animation. Gardez dessus -
ShallyAvant qu'acheté une paire de bottes carrées semblables de tête, winterappearance est très haute, parce qu'il est trop bon d'assortir, maintenant porté, des bottes d'achat mettra un tel style en phase, ceci des WI… -
ShatyAvant qu'acheté une paire de bottes carrées semblables de tête, winterappearance est très haute, parce qu'il est trop bon d'assortir, maintenant porté, des bottes d'achat mettra un tel style en phase, ceci des WI…
100mm 24V Waterproof RGB Controllable LED Point Light PC Material Outdoor Landscape Lighting Lamp for Commercial Building Exterior Decoration
| Lieu d'origine | Guangdong, Chine |
|---|---|
| Nom de marque | Miracle Bean |
| Certification | CE FCC ROHS EPR |
| Numéro de modèle | XH-G10021P24 |
| Quantité de commande min | 1 PIÈCES |
| Prix | negotiate |
| Détails d'emballage | Dessin animé ou en bois |
| Délai de livraison | 3-15 jours |
| Conditions de paiement | T/T, Union occidentale |
| Capacité d'approvisionnement | 10000 pièces par mois |
Détails sur le produit
| Système de contrôle | DMX512 | Étanche | IP67 extérieur |
|---|---|---|---|
| Matériel | Alliage d'aluminium | Angle de faisceau | 160 degrés |
| Matériaux de coque | ordinateur | Couleur de la lumière | RGBW modifiable |
| Durée de vie | 50 000 heures | IRC | > 80 |
| Mettre en évidence | 24V waterproof LED point light,RGB controllable outdoor landscape lamp,PC material commercial building exterior light |
||
Description de produit
100mm 24V Waterproof RGB Controllable LED Point Light PC Material Outdoor Landscape Lighting Lamp for Commercial Building Exterior Decoration
Durable 24V 100mm programmable RGB LED point light made of high‑quality PC material, fully waterproof for outdoor use. Perfect for outdoor landscape lighting and commercial building exterior decoration, supporting customized RGB lighting effects for engineering projects.
Technical Specifications of G10021 led point light
|
Model Name
|
XH-G10021P24
|
|---|---|
| Size | 100mm |
| Power | 5.8W |
| Work Voltage | DC24V |
| Color | RGBW |
| Operating Temperature | -20℃ to 60℃ |
| Storage Temperature | -20℃ to 60℃ |
| Wire Rod | Waterproof |
| Warranty | 3 Years |
| Protection | IP67 |
| Viewing Angle | 120° |
| Body Material | PC |
| Lifespan | 30000h |
Our Advantages of G10021 led point light
- We boast 20+ years of expertise in LED production and manufacturing.
- Over 100 worldwide partners have maintained stable long‑term collaboration with us for more than 3 years.
- Flexible & low‑volume MOQs are available to boost your business development.
- Every product is covered by a 3‑year warranty, with quick replacement for damaged items.
- Our professional after‑sales team delivers prompt and efficient solutions for your concerns
Our Services of G10021 led point light
- Enjoy 24/7 online customer support to resolve your questions whenever you need.
- Our dedicated team provides personalized one‑on‑one professional consultation with fluent English service.
- Tailored OEM and ODM options can be created to fit your unique business demands.
- We welcome global distributors for both standard goods and exclusive custom‑made designs.
- Your regional sales rights, design copyrights and trade secrets are fully secured.
- All partners can count on our long‑term stable after‑sales support.
- Fast production turnaround: 7‑day lead time for samples, 15 working days for custom orders.
Frequently Asked Questions of G10021 led point light
Is it OK to print my logo on LED light product?
Yes. Please inform us formally before production and confirm the design first based on our sample.
Can I have a sample order for LED light?
Yes, we welcome sample orders to test and check quality. Mixed samples are acceptable.
Do you have any MOQ limit for LED light order?
Low MOQ, 1 piece for sample checking is available.
What about the lead time?
Sample needs 1-3 days, mass production time needs 1-2 weeks.
How to proceed an order for LED light?
- Firstly let us know your requirements or application
- Secondly we quote according to your requirements or our suggestions
- Thirdly customer confirms the samples and places deposit for formal order
- Fourthly we arrange the production
How do you ship the goods and how long does it take to arrive?
We usually ship by DHL, UPS, FedEx or TNT. It usually takes 3-7 days to arrive. Airline and sea shipping also optional.
Product Images of G10021 led point light
![]()
![]()
![]()
produits recommandés

